Wyślij do nas wiadomość


Zadzwoń do nas

Wciśnij słuchawkę aby zadzwonić przez Skype na nasz firmowy telefon stacjonarny: (42) 676 26 45

phone

SłownikFosforanowanie

wytworzenie powłok fosforanów (powłok konwersyjnych) na powierzchni metalu:
a. żelazowe (amorficzne) - uzyskujemy powłoki konwersyjne o małych nieregularnych kryształach, będące podstawową metodą przygotowania powierzchni przed malowaniem proszkowym i zapewniające dobre zabezpieczenie antykorozyjne i optymalną przyczepność farb proszkowych do podłoża
b. cynkowe (krystaliczne) - uzyskujemy powłoki konwersyjne o dużych regularnych kryształach i grubościach powłoki konwersyjnej zdecydowanie większych niż w fosforanowaniu amorficznym.

Malowanie proszkowe

pokrywanie powierzchni produktu farbami proszkowymi. Służy przede wszystkim ochronie powierzchni przed czynnikami zew., jest również jednocześnie sposobem dekoracji powierzchni produktu.

Odtlenianie powierzchni (dekapowanie)

jeden z etapów procesu anodowania. Polega na usunięciu warstwy tlenków powstałych po etapie trawienia alkalicznego.patrz dekapowanie

Odtłuszczanie

polega na usuwaniu z powierzchni podłoża tłuszczów, ich pochodnych (mydła), substancji tłuszczopodobnych oraz innych zanieczyszczeń różnego pochodzenia. W zależności od jakości oczyszczania rozróżnia się odtłuszczanie wstępne (zgrubne) i właściwe (chemiczne i elektrochemiczne). W procesach przygotowania powierzchni wyróżniamy odtłuszczanie kwaśne i odtłuszczanie alkaliczne.

Aktualności

Poszukujemy Kierownika Sprzedaży: Województwo Śląskie, Dolnośląskie, Opolskie

więcej...

Sympozjum Alufinish Polska 13 – 14.10. 2016

więcej...

Polecamy

Alfipas 7816 – Metoda Envirox „SG”

więcej...