Profesjonalne cynkowanie ogniowe

Oferujemy wysokiej jakości materiały niezbędne do zabezpieczania elementów i konstrukcji przed korozją w ramach procesu, jakim jest cynkowanie ogniowe zanurzeniowe. Obecnie to najlepsza metoda, dzięki której stal jest chroniona przez długi czas. Proponowane surowce oraz środki chemiczne spełniają najwyższe standardy i zostały opracowane z uwzględnieniem zaawansowanych technologii. Dzięki nim cynkowanie może odbywać się według kryteriów określonych w normie PN-EN ISO 1461.
Czytaj więcej Proponujemy całą gamę artykułów do przygotowania chemicznego. W naszej ofercie znajdują się:
 • alkaliczne preparaty czyszczące, stworzone z myślą o żelazie i powierzchniach stalowych,
 • środki do odtłuszczania kwaśnego o właściwościach demulgujących, które służą do odtłuszczania oraz wstępnego wytrawiania w trakcie procesu cynkowania ogniowego,
 • płynne inhibitory użytkowane w ramach kąpieli z kwasem solnym,
 • zwilżacze do topnika (składniki obniżające stężenie soli amonu i chlorku cynku),
 • preparaty do pasywacji.
Dzięki dostępnym środkom chemicznym bez problemu uda się ocynkować elementy o różnych rozmiarach (od małych, po duże), jak też o niestandardowych kształtach. Cały proces z użyciem niezbędnych materiałów sprawi, że zabiegi konserwacyjne, jakich będzie potrzebowała stal w trakcie swojego życia, zostaną zredukowane do minimum. Od wielu lat działamy w branży i stale rozwijamy nowe technologie. Dokładnie analizujemy wykonane zlecenia, optymalizując pracę i wdrażając rozwiązania zwiększające wydajność. Powłoka otrzymana w procesie cynkowania z użyciem naszych produktów będzie skutecznie chroniła elementy nawet przez 50 lat. Jest to więc wyjątkowo opłacalna metoda zabezpieczania materiału.

Cynkowanie ogniowe z zastosowaniem preparatów w dobrej cenie

Powłoka z cynku stanowi doskonałą ochronę przed wiatrem, wilgocią oraz działaniem innych szkodliwych czynników atmosferycznych. Aby była maksymalnie skuteczna, należy dopasować jej grubość do środowiska, w którym dany element będzie przebywał. Powłokę ocynkowaną bez problemu można malować, dodatkowo przedłużając jej żywotność. Jest ona ponadto odporna na uszkodzenia mechaniczne, procesy erozyjne czy ścieranie. Wyjątkowo łatwo można też przeprowadzić jej inspekcję. Powłoka powstająca w wyniku cynkowania ogniowego jest gładka i doskonale łączy się ze stalą, odznaczając się dużą przyczepnością. Sam proces nie wymaga wielkich nakładów finansowych – zarówno w przypadku mniejszych elementów, jak i dużych profili. Warto wziąć pod uwagę fakt, że konstrukcja ze stali niezabezpieczonej przed korozją może nadawać się do wymiany już po kilku latach. Cynkowanie jest więc inwestycją, która zwraca się w bardzo krótkim czasie.

Trwałe cynkowanie ogniowe

Kolejną zaletę cynkowania stanowi krótki czas potrzebny na wykonanie zlecenia. Elementy stalowe zanurzane są w wannach z płynnym cynkiem o temperaturze około 460°C na kilkanaście minut, po czym wyjmowane są do stygnięcia. W ten sposób można równomiernie pokryć warstwą cynku trudno dostępne miejsca, także wnętrza rur i krawędzie przedmiotów. Ocynkowanie jest szeroko wykorzystywane m.in. w przemyśle:
 • budowlanym,
 • energetycznym,
 • wydobywczym,
 • motoryzacyjnym,
 • stoczniowym,
 • i w wielu innych gałęziach gospodarki.
Wybierając do naszej oferty preparaty niezbędne podczas cynkowania ogniowego, przestrzegamy wszystkich wytycznych związanych z ochroną środowiska (część składników jest biodegradowalna). Sam proces cynkowania ogniowego również stanowi rozwiązanie zgodne z zasadami ekologii, a wszystkie powstające w trakcie odpady mogą być wykorzystane ponownie przez wyspecjalizowane zakłady. O czym należy pamiętać? Przed przystąpieniem do cynkowania należy dokładnie wyczyścić powierzchnię, która zostanie poddana kąpieli. W tym celu warto skorzystać z wysokiej jakości alkalicznych preparatów czyszczących. Stal powinna zostać także odtłuszczona, topnikowana, trawiona, a następnie wysuszona. W celu zabezpieczenia elementów przed białą korozją trzeba wykonać pasywację.

Skuteczne cynkowanie ogniowe

Cena cynkowania ogniowego jest wyjątkowo niska, jeśli zestawić ją z wieloletnią ochroną, jaką zapewnia. Zabezpieczone elementy mogą być stosowane na zewnątrz oraz wewnątrz obiektów. Długość gwarancji ustalana jest zależnie od zagrożenia korozyjnego, na jakie będą narażone ocynkowane elementy stalowe. Optymalne efekty uzyskuje się wtedy, kiedy potrzebę wykonania ocynkowania uwzględni się podczas projektowania elementów stalowych. Zapewniamy pełne wsparcie i doradztwo techniczne na każdym etapie wyboru właściwych preparatów do przeprowadzenia tego procesu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z oferowanymi produktami. Nasi pracownicy mogą też podzielić się przydatnymi wskazówkami na temat właściwej eksploatacji zabezpieczonych elementów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na preparaty do cynkowania ogniowego!
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.