Profesjonalne cynkowanie ogniowe

Oferujemy kompleksowe zabezpieczanie elementów i konstrukcji przed korozją, wykonując cynkowanie ogniowe zanurzeniowe. Obecnie to najlepsza metoda, dzięki której stal jest chroniona przez długi czas. Wdrożyliśmy rygorystyczny system zarządzania jakością, co sprawiło, że nasze usługi spełniają najwyższe standardy i są w pełni powtarzalne. Cynkowanie odbywa się według kryteriów określonych w normie PN-EN ISO 1461. Jesteśmy w stanie ocynkować elementy o różnych rozmiarach, od małych, po duże, a także o niestandardowych kształtach. Dzięki temu procesowi zabiegi konserwacyjne, jakich będzie potrzebowała stal w trakcie swojego życia, zredukowane są do minimum. Od wielu lat działamy w branży i stale rozwijamy nowe technologie. Dokładnie analizujemy wykonane zlecenia, optymalizując pracę i wdrażając rozwiązania zwiększające wydajność. Powłoka otrzymana w procesie cynkowania będzie skutecznie chroniła elementy nawet przez 50 lat. Jest to więc wyjątkowo opłacalna metoda zabezpieczania materiału.
Czytaj więcej

Cynkowanie ogniowe w dobrej cenie

Powłoka z cynku stanowi doskonałą ochronę przed wiatrem, wilgocią oraz działaniem innych szkodliwych czynników atmosferycznych. Aby była ona maksymalnie skuteczna, należy dopasować jej grubość do środowiska, w którym dany element będzie przebywał. Powłokę ocynkowaną bez problemu można malować, dodatkowo przedłużając jej żywotność. Jest ona ponadto odporna na uszkodzenia mechaniczne, procesy erozyjne czy ścieranie. Wyjątkowo łatwo przeprowadzić jej inspekcję. Powłoka powstająca w wyniku cynkowania ogniowego jest gładka i doskonale łączy się ze stalą, odznaczając się dużą przyczepnością. Sam proces nie wymaga wielkich nakładów finansowych - zarówno w przypadku mniejszych elementów, jak i dużych profili. Cena cynkowania ogniowego ustalana jest indywidualnie z każdym klientem i zależy od wielkości zamówienia. Warto wziąć pod uwagę fakt, że konstrukcja ze stali niezabezpieczonej przed korozją może nadawać się do wymiany już po kilku latach. Cynkowanie jest więc inwestycją, która zwraca się w bardzo krótkim czasie.

Trwałe cynkowanie ogniowe

Kolejną zaletę cynkowania stanowi krótki czas potrzebny na wykonanie zlecenia. Elementy stalowe zanurzane są w wannach z płynnym cynkiem o temperaturze około 460°C na kilkanaście minut, po czym wyjmowane są do stygnięcia. W ten sposób możemy równomiernie pokryć warstwą cynku trudno dostępne miejsca, także wnętrza rur i krawędzie przedmiotów.

Ocynkowanie jest szeroko wykorzystywane m.in. w przemyśle:

  • budowlanym,
  • energetycznym,
  • wydobywczym,
  • motoryzacyjnym,
  • stoczniowym,
  • i w wielu innych gałęziach gospodarki.
W naszej pracy przestrzegamy wszystkich wytycznych związanych z ochroną środowiska. Cynkowanie to rozwiązanie zgodne z zasadami ekologii, a wszystkie powstające w trakcie odpady, mogą być wykorzystane ponownie przez wyspecjalizowane zakłady. Przed przystąpieniem do cynkowania dokładnie czyścimy powierzchnię, która zostanie poddana kąpieli. Korzystamy w tym celu z wysokiej jakości alkalicznych preparatów czyszczących. Stal jest także odtłuszczana, topnikowana, trawiona, a następnie suszona. W celu zabezpieczenia elementów przed białą korozją wykonujemy pasywację.

Skuteczne cynkowanie ogniowe

Cena cynkowania ogniowego jest wyjątkowo niska, jeśli zestawić ją z wieloletnią ochroną, jaką zapewnia. Zabezpieczone elementy mogą być stosowane na zewnątrz oraz wewnątrz obiektów. Długość gwarancji ustalana jest zależnie od zagrożenia korozyjnego, na jakie będą narażone ocynkowane elementy stalowe. Optymalne efekty uzyskuje się wtedy, kiedy potrzebę wykonania ocynkowania uwzględni się podczas projektowania elementów stalowych. Zapewniamy pełne wsparcie i doradztwo techniczne na każdym etapie współpracy. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane ze świadczonymi usługami. Aby uzyskać najlepszy rezultat, ocynkowane elementy należy odpowiednio transportować i składować. Nasi pracownicy udzielą przydatnych wskazówek na temat właściwej eksploatacji zabezpieczonych elementów. Zapraszamy do współpracy Klientów z całego kraju.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.