Pod pojęciem fosforanowania kryje się proces chemiczny/elektrochemiczny, podczas którego nakłada się na metal warstwy ochronne przy pomocy techniki wytwarzania powłok fosforanów. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne środki. W ten sposób materiał zyskuje dodatkową ochronę, a to przekłada się na zwiększenie jego funkcjonalności oraz przedłużenie żywotności.

Przykładowe zastosowania fosforanowania żelazowego

Powłoki fosforanów są powłokami krystalicznymi. Z tego powodu znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach jako podstawa pod wykonywanie dalszych procesów obróbki materiału. Tak więc fosforanowanie żelazowe można wykorzystać do:
Czytaj więcej
  • tymczasowej ochrony wyrobów, które będą transportowane lub magazynowane w warunkach narażających je na uszkodzenie;
  • stworzenia odpowiedniej izolacji;
  • obróbki plastycznej na zimno;
  • wytworzenia warstwy przeciwciernej;
  • wykonania podkładu pod powłokę malarską.
Fosforanowanie odpowiada za powstanie powłoki, która posiada właściwości antykorozyjne oraz zabezpieczające przed działaniem wysokiej temperatury. Ponadto zapewnia doskonałą przyczepność, przygotowującą metal do malowania, klejenia czy wulkanizacji. Dlatego właśnie jest chętnie wykorzystywane w wymienionych powyżej sytuacjach.

Fosforanowanie na każdym metalu

Procesowi mogą zostać poddane niemal każde metale. Najczęściej jest to stal, ale równie dobrze można nałożyć powłoki na powierzchnie cynkowe lub ocynkowane, a także chociażby aluminium. Sprzedawane przez nas produkty mogą zostać wykorzystane na każdym metalu niezależnie od jego rozmiarów czy grubości. Dysponujemy technologią umożliwiającą fosforanowanie na wszystkich popularnie wykorzystywanych materiałach. Uzyskane powłoki dzieli się na grube, średnie, cienkie oraz bardzo cienkie.

Używane preparaty do fosforanowania

Od skuteczności środka do obróbki metalu zależy jego rodzaj. Aby zapewnić najwyższą jakość usług, udostępniamy aż 8 odmian preparatu Ferrophos. Można je zastosować na różnych metalach, dają też odmienne efekty. Ferrophos jest środkiem przybierającym postać płynną lub proszku łatwego w użyciu. To bezpieczny i spełniający wszystkie europejskie normy preparat, dzięki któremu można szybko przeprowadzić obróbkę dowolnego metalu. Wybór odpowiedniej odmiany środka Ferrophos uzależniony jest od rodzaju powierzchni metalu, stosowanej metody obróbki oraz od efektu, jaki zamierza się osiągnąć. Nasz preparat tworzy szare lub ciemnoniebieskie powłoki fosforanowe o dobrych właściwościach pasywacyjnych. To czyni go niezastąpionym podłożem dla wszystkich pokryć lakierniczych. Poszczególne odmiany Ferrophosa wyróżniają się:
  • stosowaniem w metodzie zanurzeniowej i natryskowej (Ferrophos 7740, 7766, 7768/3, 7768/5, 7777, 7778/1);
  • jednoczesnym odtłuszczaniem i fosforowaniem detali (wszystkie odmiany);
  • brakiem podatności na tworzenie się osadów i narostów (7766, 7773, 7777);
  • ulepszonym efektem czyszczenia przy użyciu preparatu Alfisid 9 lub Ferrophos 7007 (7766, 7768/3, 7773, 7778/1);
  • usuwaniem pozostałości po pastach grafitowych (7768/5).
Nasi specjaliści chętnie pomogą w doborze preparatu odpowiadającego konkretnym potrzebom.

Atrakcyjna cena fosforanowania żelazowego dla naszych klientów

Jako producent środków zapewniających skuteczne i trwałe fosforanowanie żelazowe, możemy zapewnić korzystne ceny wszystkich preparatów. Stosowana przez nas technologia umożliwia niski koszt produkcji, dzięki któremu możemy udostępniać produkty w opłacalnej dla naszych klientów cenie. Wysoką jakość i ekonomiczność rozwiązań potwierdza przyznany nam certyfikat EN ISO 9001. W kwestii takiej jak fosforanowanie żelazowe cena nie musi więc być wysoka – wystarczy skorzystać z oferty zaufanego producenta. Oprócz sprzedaży produktów zajmujemy się również profesjonalnym doradztwem technicznym. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych preparatami do fosforanowania. Z przyjemnością udzielimy szczegółów dotyczących procesu, przygotujemy wycenę zamówienia i odpowiemy na pozostałe pytania.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.