Największym wyzwaniem podczas pasywacji metodą bezchromową jest dobór właściwego preparatu. Nieodpowiednie środki i źle przygotowana pod nie powierzchnia doprowadza do uszkodzenia powłoki ochronnej, powstawania odprysków na metalu lub wręcz do zniszczenia materiału. Pasywacja aluminium powinna więc przebiegać wyłącznie przy użyciu profesjonalnych środków pochodzących od zaufanego producenta.

Najlepsze preparaty do pasywacji bezchromowej

W ofercie naszej firmy znajdują się 4 środki przeznaczone do efektywnej i bezpiecznej pasywacji metalu. Nadają się one do zastosowania podczas różnych metod obróbki. To autorsko opracowane preparaty, które stworzyliśmy w naszym laboratorium przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Ich zastosowanie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pasywacja bezchromowa naszymi preparatami wytwarza dodatkową powłokę ochronną, która zabezpiecza aluminium przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Mogą także nadać estetyczny, żółtawy kolor na powierzchni metalu. Środki chemiczne dostępne w naszym sklepie sprawdzają się zarówno w metodzie zanurzeniowej, jak i natryskowej.
Czytaj więcej

Na nasz asortyment składają się:

1. Alifpas 745//746 – metoda Envirox „S”. Nadaje się zwłaszcza do ochrony przed korozją i tworzenia podkładu do nakładania powłok lakierniczych. Jego skuteczność potwierdzają długoletnie testy w warunkach zewnętrznych. 2. Alifpas 7816 – metoda Envirox „SG”. Wytwarza powłokę antykorozyjną. Jako środek do pasywacji aluminium sprawdza się znakomicie dzięki organicznym składnikom. Zwiększają one przyczepność kolejnych warstw. 3. Alifcoat 748 i 748/3 – metoda Envirox „NR”. Nowa metoda typu no-rinse. Wytwarza podkład reaktywny przed powlekaniem. Dobrze zabezpiecza przed rdzewieniem aluminium. 4. Ferropas 7815 – metoda Envirox „FZA”. Nie zawiera chromu. Największą efektywność wykazuje w połączeniu z procesami fosforanowania żelazowego. Ten preparat do pasywacji chemicznej również wykorzystuje technologię no-rinse. Skorzystanie z naszych produktów znacząco wpłynie na jakość oraz szybkość obróbki powierzchniowej. Do zalet preparatów należy też zaliczyć ich atrakcyjną cenę, co przekłada się na oszczędność we wszystkich metodach pasywacji.

Pasywacja chemiczna zamiast chromianowania

Szczególnej uwadze polecamy Ferropas 7815. To innowacyjny preparat, który stanowi alternatywę dla pozostałych metod konwersyjnych stosowanych zarówno do obróbki aluminium, jak i stali czy ocynkowanych powierzchni. Tę uniwersalność zawdzięcza specjalnym właściwościom. Pasywacja bezchromowa z użyciem środka Ferropas 7815 nie wymaga płukania i podnosi odporność korozyjną metalów. Działa nawet w niewielkim stężeniu. Z powodzeniem może zastąpić proces fosforanowania żelazowego oraz cynkowego. To środek, który szczególnie docenią lakiernie świadczące usługi zewnętrzne. Jeśli interesuje Państwa nasza profesjonalna pasywacja chemiczna, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i chętnie doradzimy korzystne rozwiązania.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.