Anodowanie (nazywane również eloksalowaniem, anodyzacją czy anodowym oksydowaniem) polega na wytwarzaniu powłoki tlenku glinu na powierzchni aluminium. Proces jest wieloetapowy i dość skomplikowany, dlatego wymaga dużego doświadczenia ze strony technika. Ponadto niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków. Mogą one nie tylko ułatwić anodowanie, ale również znacznie polepszyć efekty uzyskiwane w wyniku procesu.

Innowacyjne preparaty do anodowania

Nasz asortyment składa się z zaawansowanych technologicznie preparatów Alfinox w wersji 502 i 510. Stosuje się je jako dodatek do anodowego utleniania aluminium. W trakcie tego procesu metal zyskuje dodatkowe właściwości i jest przygotowywany kolejnych etapów obróbki. Z tego właśnie powodu anodowanie aluminium stało się standardem wykorzystywanym w niemal każdym przedsiębiorstwie. Użycie jednego z naszych preparatów zapewnia powodzenie całej operacji oraz poszerzenie zastosowania materiału. Alfinox 502 służy przede wszystkim do rozszerzenia zakresu temperatur i gęstości prądu. Z kolei Alfinox 510 pozwala na uzyskanie znacznie twardszych powłok oraz stwarza okazję do uzyskania prawidłowych warstw anodowych w podwyższonej temperaturze.
Czytaj więcej

Wykorzystanie naszych preparatów podczas anodowania aluminium

Aluminium jest dość podatne na upływ czasu, na dodatek jego powierzchnię łatwo uszkodzić. Preparaty Alfinox z łatwością niwelują te wady metalu. Tworzona przy ich użyciu powłoka anodowa uodparnia aluminium na starzenie się, dzięki czemu unika się sytuacji, w których powierzchnia szarzeje lub matowieje. Na dodatek zyskuje wyrazisty połysk i utrwala barwę materiału. Staje się też niepodatna na zabrudzenia. W ten sposób metal zachowuje swoje walory estetyczne przez naprawdę długi czas. Anodyzacja naszymi preparatami wzbogaca aluminium o specjalną powłokę, zabezpieczającą materiał przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV czy rdzewieniem wskutek agresywnego działania wody (nawet morskiej). Aluminiowe komponenty stają się dzięki temu trwalsze. Osiąganym przez Alfinox 502 i 510 efektem jest także stabilny chemicznie, nietoksyczny materiał. Anodowana powłoka posiada dokładnie taką samą wytrzymałość termiczną jak ochraniany metal. Dopiero w temperaturze powyżej 130°C ulega spękaniu.

Przykładowe zastosowania aluminium po anodowaniu preparatami Alfinox

Wzmocnione specjalistycznymi środkami aluminium nadaje się do wykorzystania we właściwie każdej gałęzi przemysłu. Wysoka odporność materiału, w połączeniu z estetycznym wyglądem, sprawdza się chociażby w:
  • komponentach ram okiennych lub drzwi,
  • poszczególnych elementach aluminiowych w samochodach,
  • fasadach budynków,
  • elektronice,
  • przemyśle lotniczym,
  • stoczniach
i wielu innych. Można także zauważyć zwiększoną popularność anodowania aluminium w branży spożywczej. Przygotowany przez Alfinox metal może mieć kontakt z produktami żywnościowymi ze względu na brak toksyczności. Dlatego też wykorzystywany jest do tworzenia przyrządów kuchennych czy regałów. Anodyzacja przydaje się również przy tworzeniu biżuterii, zwłaszcza w połączeniu z innymi metalami szlachetnymi.

Obniżona cena anodowania aluminium

Wykorzystanie naszych preparatów do eloksalowania pozytywnie wpływa na koszty procesu. Jako producent możemy zagwarantować, że w kwestii takiej jak anodowanie aluminium cena pozostanie atrakcyjnie niska. Alfinox to tani i skuteczny środek, który nie sprawia problemów w użytkowaniu. Eliminuje ryzyko wystąpienia wad technologicznych podczas etapu przygotowywania powierzchni aluminium. W konsekwencji pozwala zaoszczędzić na materiałach. Koszt wybarwienia powłoki uzyskanej dzięki naszym środkom jest znacznie niższy, niż w przypadku malowania proszkowego. To kolejna zaleta, jaką niesie za sobą Alfinox w kwestii oszczędności. W przypadku pytań dotyczących procesu anodowania oraz zastosowania w nim naszych preparatów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Służymy też profesjonalnym doradztwem technicznym.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.