Barwienie aluminium

Profesjonalne barwienie aluminium

Oferujemy barwienie elementów aluminiowych. Dysponujemy szeroką gamą kolorów. Korzystamy z certyfikowanych preparatów najwyższej jakości, gwarantujących uzyskanie powtarzalnych i trwałych rezultatów, zgodnych z oczekiwaniami klienta. Barwienie aluminium jest procesem, który podnosi właściwości estetyczne elementów, a ponadto ułatwia ich szybką identyfikację. Proponujemy wykonane barwienia chemicznego oraz elektrolitycznego. To pierwsze polecane jest tam, gdzie największe znaczenie ma estetyka, natomiast druga metoda tworzy powłokę idealną do warunków zewnętrznych. Po zakończeniu barwienia detale poddawane są uszczelnianiu, co podnosi ich właściwości antykorozyjne. Barwienie ma również wpływ na zwiększenie promieniowania cieplnego – co jest ważne w przypadku radiatorów. Ze względu na dysponowanie bogatą paletą barw, jesteśmy w stanie dopasować ofertę do konkretnych potrzeb zamówienia. Stopień intensywności nałożonego barwnika zależy bezpośrednio od jakości stopu. Czyste aluminium to gwarancja uzyskania mocnego koloru, z kolei przy materiale z dodatkiem miedzi czy krzemu otrzymuje się odcień matowy. Korzystamy z organicznych preparatów, które są odporne na działanie czynników środowiskowych oraz promieni słonecznych.
Czytaj więcej

Trwałe barwienie aluminium

Barwimy elementy na takie kolory jak:
 • głęboka czerń,
 • złoty,
 • srebrny,
 • mosiądz,
 • żółto-brunatny,
 • czerwono-brunatny,
 • ciemny brąz,
 • jasny brąz,
 • szary,
 • i wiele innych.
Uzyskane barwy posiadają równomierne natężenie, są trwałe i zapewniają dodatkową ochronę detalom, na które zostały naniesione. Proces barwienia aluminium przeprowadzany jest w specjalnie przygotowanym roztworze przy zachowaniu określonej temperatury. Wykonujemy zlecenia m.in. dla branży:
 • elektronicznej,
 • reklamowej,
 • motoryzacyjnej,
 • budowlanej.
Podejmujemy się również zadań niestandardowych, według konkretnych wytycznych dostarczonych przez klienta. Barwimy detale, profile i konstrukcje przestrzenne. Wdrażamy innowacyjne technologie, aby zoptymalizować wydajność oraz utrzymać ceny usług na atrakcyjnie niskim poziomie. Koszt zlecenia ustalany jest indywidualnie i zależy od liczby barwionych elementów, ich kształtu, a także oczekiwanego czasu realizacji.

Opłacalne zabarwianie aluminium

Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne formy współpracy, obejmujące rabaty, rozłożenie płatności na raty i ekspresowe terminy wykonania zlecenia. Oferujemy pełne wsparcie i doradztwo w zakresie wyboru najlepszej metody barwienia oraz grubości warstwy w zależności od specyfiki zamówienia. W trakcie pracy przestrzegamy rygorystycznych norm środowiskowych, działając zgodnie z zasadami ekologii. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Udzielimy szczegółowych informacji i przygotujemy wstępną wycenę zamówienia. Na wszystkie usługi udzielamy gwarancji. Jesteśmy na bieżąco z trendami barwienia aluminium obecnymi na rynku. Do oferty wprowadzamy nowe rozwiązania i preparaty, dzięki którym jesteśmy w stanie proponować naszym klientom jeszcze większą liczbę odcieni.

Czernienie aluminium po anodowym utlenianiu

Przed barwieniem chemicznym należy odpowiednio przygotować powierzchnię aluminium. Służy do tego proces anodowego utleniania, po którym powłoka uzyskuje charakterystyczną, porowatą strukturę. Czernienie aluminium polega na nałożeniu odpowiedniego preparatu o organicznym pochodzeniu. Barwnik ulega adsorpcji na powierzchni tlenku glinu, jeśli tylko zachowa się zalecane warunki barwienia. W naszym asortymencie znajdują się dwa środki przeznaczone do profesjonalnego barwienia: Alficolor Schwartz 611 oraz Alficolor Schwartz 612. Model 612 występuje w postaci łatwych do zaaplikowania granulek. Preparaty nadają aluminium atrakcyjny kolor głębokiej czerni. Można je stosować zarówno podczas zimnego, jak i gorącego procesu uszczelniania. W obu przypadkach wykazują się trwałością oraz ekonomicznością.

Czernienie aluminium dwustopniową metodą barwienia

Barwienie elektrolityczne jest najszybciej rozwijającą się technologią barwienia powłok tlenku glinu. Wykorzystuje się je do dekoracyjnego, a także ochronnego wykańczania elementów aluminiowych w różnych branżach (zwłaszcza w budownictwie oraz transporcie). Dwuetapowe czernienie aluminium polega na polaryzacji za pomocą prądu zmiennego roztworu cyny – lub innego redukowalnego metalu – z detalami aluminiowymi. Procesy chemiczne doprowadzają do osadzania się barwnika na powierzchni aluminium. Udostępniamy stabilny preparat Alficolor 677, który pozwala uzyskać czarną barwę na tlenku glinu. W zależności od warunków i metody można też z jego pomocą wytworzyć jasnobrązowe oraz ciemnobrązowe zabarwienie.

Zalety czernienia aluminium

Nasze preparaty gwarantują wysoką odporność na światło powierzchni aluminiowych, a także zabezpieczenie ich przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na swoje właściwości można je z powodzeniem wykorzystywać do konstrukcji bezpośrednio narażonych na działanie czynników pogodowych (np. do elementów architektonicznych). Zachęcamy do kontaktu w sprawie zamówień preparatów służących nadawaniu aluminium czarnego zabarwienia. Z przyjemnością odpowiemy też na wszelkie pytania oraz doradzimy wybór odpowiedniego produktu dla Państwa potrzeb.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.