Przygotowanie aluminium - alodynowanie

Tanie alodynowanie

Proces alodynowania polega na nakładaniu konwersyjnej powłoki chromianowej na aluminium. Przeprowadza się go w temperaturze ok. 45° C. Zazwyczaj wystarczą zaledwie dwie minuty na zakończenie procesu. W związku z tym alodynowanie jest uważane za bardzo szybki, a zarazem tani sposób na wytworzenie warstwy fosforanów na powierzchni elementów z aluminium. Tym, co różni anodowanie od alodynowania, jest ponadto brak konieczności użycia energii elektrycznej, co przekłada się na dalsze oszczędności.
Czytaj więcej

Korzyści płynące z alodynowania

Z procesu korzysta się przede wszystkim w celu zwiększenia odporności konstrukcji z elementów aluminiowych. W wyniku alodynowania powstaje żółtozielona powłoka tlenkowa, która zabezpiecza przed rozwijaniem się korozji. Dodatkowo ulepsza przyleganie powłok organicznych, co przydaje się zwłaszcza przy barwieniu oraz nakładaniu innych warstw na aluminium. W zależności od warunków i składu kąpieli powłoki mogą przybrać różną barwę, np. niebieską czy złocistą. Dlatego też alodynowanie wykorzystywane jest do zwiększania walorów estetycznych elementów aluminiowych.

Preparaty pomocne przy alodynowaniu

Oferujemy specjalistyczne środki służące bezproblemowemu procesowi alodynowania. Wszystkie nasze produkty posiadają odpowiednie certyfikaty i zostały przetestowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki nim przygotowanie aluminium do nakładania np. organicznych lakierów staje się znacznie prostsze. Nie bez znaczenia jest również fakt, że preparaty wykazują się znaczą trwałością, przez co elementy aluminiowe zyskują dodatkową, pewną i długoletnią warstwę ochronną. Jako doświadczony producent tego typu środków możemy zagwarantować atrakcyjne ceny produktów do alodynowania aluminium. Zainteresowanych profesjonalnymi preparatami zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, podczas którego odpowiemy na wszystkie pytania oraz pomożemy w wyborze właściwego produktu. Z przyjemnością podzielimy się też wiedzą techniczną na temat samego procesu.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.