Skuteczne odtlenianie stali

Jednym z etapów każdego procesu związanego z produkcją jest odtlenianie stali. W większości przypadków dominują warunki sprzyjające utlenianiu. Nie ma wątpliwości, że tlen bardzo negatywnie wpływa na parametry stali, zmniejszając jej plastyczność oraz doprowadzając do powstawania rdzy.
Czytaj więcej Dlatego też regularnie stosuje się rozmaite metody, które mają na celu odtlenienie elementów stalowych. Można spośród nich wyróżnić:
  • odtlenianie osadowe,
  • odtlenianie próżniowe
  • oraz odtlenianie ekstrakcyjne.
W pracy korzystamy ze sprawdzonych preparatów, odznaczających się doskonałą skutecznością. Spełniają one wszystkie wymagania znajdujące się w unijnych normach. Na świadczone usługi udzielamy gwarancji. Zawsze dobieramy metodę do oczekiwań klienta oraz elementów, z którymi mamy do czynienia. Zlecenia realizujemy w tempie ekspresowym, przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen. Zdobyte doświadczenie umożliwia nam osiąganie za każdym razem w pełni powtarzalnych rezultatów, co gwarantuje klientom poczucie komfortu.

Wydajne odtlenianie stali

Aby przeprowadzić odtlenianie elementów stalowych, stosuje się domieszki aluminium, manganu oraz krzemu. Mangan bardzo poprawia właściwości stali, podwyższając jej wytrzymałość. Zbliżone działanie wykazuje krzem. Odtleniona stal nazywana jest stalą uspokojoną. Stosuje się ją w przypadku istotnych konstrukcji, które muszą spełnić określone wymagania. Usuwanie niepożądanych pierwiastków ze stali jest procesem bardzo wymagającym, który należy wykonywać w dużym skupieniu. Dobranie odpowiednich proporcji odgrywa tu kluczową rolę. Posiadamy ogromne doświadczenie w odtlenianiu stali – pozwala nam to zagwarantować przeprowadzenie tego procesu w sposób kontrolowany, zgodnie z zaimplementowanym systemem jakościowym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt. Na zapytania ofertowe odpowiadamy telefoniczne bądź mailowo. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – przygotujemy dla Państwa darmową wycenę i zaproponujemy atrakcyjne warunki współpracy.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.