Profesjonalne trawienie aluminium

Nasz asortyment obejmuje profesjonalne środki do skutecznego alkalicznego wytrawiania aluminium. Proponujemy produkty do trawienia E-0 oraz trawienia satynowego E-6. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ale też licznym testom stworzyliśmy szeroką gamę doskonałej jakości wyrobów, dzięki którym wytrawianie aluminium jest skuteczne i szybkie. Usuwają one naleciałości rdzawe, naprężenia międzykrystaliczne czy przebarwienia termiczne, zadymienia, a także zabrudzenia organiczne. Zapewniają aktywne, a przy tym równomierne trawienie stopów aluminium. Po ich zastosowaniu uzyskuje się efekt oczyszczonej, jednolitej oraz rozjaśnionej powierzchni. Środki są wydajne i proste w użyciu.
Czytaj więcej

Środki do trawienia i satynowania aluminium

Wśród produktów do trawienia E-0 oferujemy efektywny Steinex 22. Środek ten jest dodatkiem uszlachetniającym, który znajdzie zastosowanie w alkalicznym trawieniu aluminium, np. w wytrawiających kąpielach E-0. Ze względu na swą płynną formę, może być z powodzeniem dozowany w automatyczny sposób. Jego użycie nie powoduje powstawania osadów w postaci kamienia na wannach i elementach grzejnych. Zapobiega również krystalizacji wodorotlenku glinu, a dzięki swym właściwościom, z łatwością ulega biodegradacji, co sprawia, że nie jest szkodliwy dla środowiska.

W asortymencie firmy Alufinish znajduje się również szereg produktów do trawienia satynowego. Alfisatin 339/1, Alfisatin 339/4 oraz Alfisatin 339/6 mogą być stosowane jako środki do długotrwałego trawienia. Posiadają właściwości antypieniące i wygładzające detale nawet na powierzchniach wrażliwych. Ich prawidłowe używanie eliminuje występowanie plam po obciekaniu, cieni po drutach mocujących, a także szlamu czy kamienia w kąpieli w wannie. Likwidują one również wady powstałe po procesie wyciskania lub wytłaczania. Wykorzystanie wymienionych środków zapewnia skuteczne satynowanie, a przy tym uzyskanie matowej, gładkiej powierzchni.

Na szczególną uwagę zasługuje również Alfisatin 358/1. Produkt ten został specjalnie opracowany w celu spełnienia wysokich wymagań odbiorców w zakresie długotrwałego wytrawiania aluminium E6. Posiada doskonałe właściwości redukowania piany, jeszcze lepszego obcieku oraz spłukiwania. Działa przy zawartości aluminium już od 140 g/l. Nadaje powierzchniom równomierne, matowe wykończenie, także w przypadku specjalnych stopów. Dzięki poprawionym właściwościom ociekania możliwe jest uzyskanie wyższego stężenia aluminium w kąpieli trawiącej, a w efekcie bardziej satynowego wykończenia. Z kolei ulepszony skład pozwala na konserwację i dłuższe przechowywanie kąpieli jeszcze przed odprowadzeniem jej do oczyszczalni ścieków.

Warto pamiętać, aby w przypadku obróbki powierzchni zatłuszczonych, wcześniej oczyścić je specjalnym środkiem do odtłuszczania. Preparatów z serii Alfisatin nie powinno się stosować na rozgrzaną lub narażoną na działanie wysokiej temperatury powierzchnię. W przypadku trudności w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego produktu zapraszamy do kontaktu z nami.

Trawienie z pomocą Alfisatinu 339/1

Prezentowany preparat zawiera specjalne dodatki uszlachetniające. Dzięki nim osiąga znacznie lepsze efekty niż porównywalne środki służące do trawienia metali. Na uwagę zasługują przede wszystkim właściwości antypieniące. W ten sposób trawienie może odbywać się przez dłuższy czas. To z kolei przekłada się na osiągnięcie optymalnych parametrów pracy przy zawartości aluminium przekraczającej 140 g/l.

Na uwagę zasługuje również mikrowygładzanie detalu. Odbywa się to przy niezauważalnym, praktycznie nieistotnym ubytku powierzchni. Nie istnieje więc ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia materiału. W połączeniu z ulepszonymi właściwościami obcieku trawienie aluminum z pomocą preparatu Alfisatin 339/1 należy do wyjątkowo bezpiecznych. Prawidłowe zastosowanie (zgodne z dołączoną do opakowania instrukcją) pozwala uniknąć plam po obcieku, cieni po drutach mocujących oraz kamienia czy szlamu po kąpieli. Pojawienie się jakichkolwiek wad zostaje zminimalizowane po procesie wytłaczania/wyciskania.

Alfisatin 339/4 i 339/6 dla równomiernej powierzchni

Alfisatin 339/4 i 339/6 to kolejne produkty o podwyższonej skuteczności do trawienia aluminium. Ich główną zaletą jest możliwość pracy przy wyższym stężeniu aluminium, bez ryzyka zniszczenia surowca. Preparaty bez problemu radzą sobie nawet z obróbką dużych powierzchni materiału. Ponadto wyróżniają się wysoką wydajnością, co ma pozytywny wpływ na jakość i czas trwania satynowania. Co więcej, zapewniają uzyskanie równomiernej matowej powierzchni – E6. To szczególnie ważny wynik procesu przy realizacji niektórych projektów.

Podobnie do wersji 339/1, Alfisatin 339/4 i 339/6 cechują się silnymi właściwościami przeciwpieniącymi, a także mikrowygładzaniem. Ograniczają przy tym szansę na powstawanie skutków ubocznych procesu, jak kamień oraz szlam w wannie. Dlatego też są uznawane za jedne z najlepszych preparatów do satynowania aluminium w naszej ofercie. Optymalizacja przebiegu reakcji przy użyciu Alfisatin 339/4 oraz 339/6 to gwarancja uzyskania pożądanych efektów.

Specjalny skład Alfisatin 358/1

Czasami do trawienia aluminium wymagane są niecodzienne rozwiązania. Właśnie z myślą o takich sytuacjach zaprojektowaliśmy Alfisatin 358/1. Trawienie z użyciem prezentowanego preparatu umożliwia utrzymywanie wyższego stężenia aluminium w trakcie kąpieli. Efektem jest bardziej satynowe wykończenie powierzchni, niemożliwe do osiągnięcia przez inne dodatki uszlachetniające.

Do atutów Alfisatin 358/1 należy jeszcze zaliczyć lepszą konserwację, która ma na celu przechowywanie kąpieli trawiących, zanim zostaną odprowadzone do oczyszczalni ścieków. To jednak nie wszystko. Oprócz tego trawienie aluminium naszym preparatem nadaje powierzchni matowe oraz równomierne wykończenie. Dotyczy to również różnego rodzaju stopów specjalnych. Wobec tego model 358/1 nadaje się do wykorzystania także przy innych projektach, które wymagają mikrowygładzania przy poważnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia ubytków materiałów. W mniej zaawansowanych sytuacjach polecamy zaopatrzenie się w pozostałe produkty w ofercie.

Trawienie aluminium za rozsądną cenę

Zaletą łączącą wszystkie prezentowane przez nas środki do optymalizacji przebiegu reakcji w trakcie satynowania jest bezkonkurencyjna wydajność. Wraz ze znakomitymi parametrami pracy powstały preparaty, które spełniają najwyższe wymagania w zakresie realizacji procesu.

Nie pozostaje to bez wpływu na koszt. Zadbaliśmy o to, aby dodatki uszlachetniające do długotrwałego trawienia pozostawały konkurencyjne również pod tym względem. Dlatego można zapewnić, że Alfisatin w każdej swojej wersji nie nadwyręży budżetu żadnego przedsiębiorstwa, a inwestycja bardzo szybko okaże się opłacalna.

Preparaty powstały na bazie najlepszych dostępnych na rynku składników, a ich skuteczność potwierdzają otrzymane certyfikaty. Są one dowodem na wyjątkową wydajność tworzonych produktów, a także nasze przywiązanie do tworzenia wizerunku godnego zaufania partnera. Nie bez powodu zaufało nam w tej kwestii już wielu klientów w całej Polsce.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.