Profesjonalne trawienie aluminium

Nasz asortyment obejmuje profesjonalne środki do skutecznego alkalicznego wytrawiania aluminium. Proponujemy produkty do trawienia E-0 oraz trawienia satynowego E-6. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ale też licznym testom stworzyliśmy szeroką gamę doskonałej jakości wyrobów, dzięki którym wytrawianie aluminium jest skuteczne i szybkie. Usuwają one naleciałości rdzawe, naprężenia międzykrystaliczne czy przebarwienia termiczne, zadymienia, a także zabrudzenia organiczne. Zapewniają aktywne, a przy tym równomierne trawienie stopów aluminium. Po ich zastosowaniu uzyskuje się efekt oczyszczonej, jednolitej oraz rozjaśnionej powierzchni. Środki są wydajne i proste w użyciu.
Czytaj więcej

Środki do trawienia i satynowania aluminium

Wśród produktów do trawienia E-0 oferujemy efektywny Steinex 22. Środek ten jest dodatkiem uszlachetniającym, który znajdzie zastosowanie w alkalicznym trawieniu aluminium, np. w wytrawiających kąpielach E-0. Ze względu na swą płynną formę, może być z powodzeniem dozowany w automatyczny sposób. Jego użycie nie powoduje powstawania osadów w postaci kamienia na wannach i elementach grzejnych. Zapobiega również krystalizacji wodorotlenku glinu, a dzięki swym właściwościom, z łatwością ulega biodegradacji, co sprawia, że nie jest szkodliwy dla środowiska.

W asortymencie firmy Alufinish znajduje się również szereg produktów do trawienia satynowego. Alfisatin 339/1, Alfisatin 339/4 oraz Alfisatin 339/6 mogą być stosowane jako środki do długotrwałego trawienia. Posiadają właściwości antypieniące i wygładzające detale nawet na powierzchniach wrażliwych. Ich prawidłowe używanie eliminuje występowanie plam po obciekaniu, cieni po drutach mocujących, a także szlamu czy kamienia w kąpieli w wannie. Likwidują one również wady powstałe po procesie wyciskania lub wytłaczania. Wykorzystanie wymienionych środków zapewnia skuteczne satynowanie, a przy tym uzyskanie matowej, gładkiej powierzchni.

Na szczególną uwagę zasługuje również Alfisatin 358/1. Produkt ten został specjalnie opracowany w celu spełnienia wysokich wymagań odbiorców w zakresie długotrwałego wytrawiania aluminium E6. Posiada doskonałe właściwości redukowania piany, jeszcze lepszego obcieku oraz spłukiwania. Działa przy zawartości aluminium już od 140 g/l. Nadaje powierzchniom równomierne, matowe wykończenie, także w przypadku specjalnych stopów. Dzięki poprawionym właściwościom ociekania możliwe jest uzyskanie wyższego stężenia aluminium w kąpieli trawiącej, a w efekcie bardziej satynowego wykończenia. Z kolei ulepszony skład pozwala na konserwację i dłuższe przechowywanie kąpieli jeszcze przed odprowadzeniem jej do oczyszczalni ścieków.

Warto pamiętać, aby w przypadku obróbki powierzchni zatłuszczonych, wcześniej oczyścić je specjalnym środkiem do odtłuszczania. Preparatów z serii Alfisatin nie powinno się stosować na rozgrzaną lub narażoną na działanie wysokiej temperatury powierzchnię. W przypadku trudności w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego produktu zapraszamy do kontaktu z nami.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.