Przygotowanie aluminium do malowania, lakierowania

Kompleksowe odtłuszczanie powierzchni przed malowaniem

Oferujemy profesjonalne środki chemiczne służące do skutecznego odtłuszczania przed malowaniem powierzchni aluminiowej. Zastosowanie odpowiedniego produktu gwarantuje lepsze wiązanie, ale też przyczepność kolejnych nakładanych powłok, takich jak środki do pasywacji czy chromianowania oraz farby i lakiery. Bogata gama wysokiej jakości artykułów gwarantuje, że każdy Klient znaleźć może w naszym asortymencie produkt dopasowany do swych potrzeb.
Czytaj więcej

Szeroki wybór produktów do odtłuszczania przed malowaniem

W aktualnej ofercie posiadamy siedem doskonałej jakości preparatów czyszczących, przygotowujących pod malowanie proszkowe aluminium i stopy aluminium. Zapewniają one skutecznie zmycie powierzchni oraz jej odtłuszczanie przed malowaniem. Usuwają różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym przede wszystkim zatłuszczenia, takie jak garbniki, oleje, pozostałości po woskach czy inne substancje, które mogłyby pogarszać przyczepność farby do podłoża. Działają bardzo precyzyjnie, efektywnie likwidując zanieczyszczenia nawet z niewielkich detali o różnych kształtach. Są ekonomiczne w stosowaniu. Nie zawierają boranów i innych silnie toksycznych, groźnych dla otoczenia substancji, a przy tym słabo się pienią oraz emulgują. Dzięki odpowiedniemu składowi nie stanowią zagrożenia dla środowiska (również jako ścieki), przez co w pełni spełniają wymagania Rozporządzenia Unii Europejskiej o detergentach. Ze względu na niską alkaliczność, nie działają agresywnie w istotny sposób na obrabiany materiał.

Wszystkie dostępne produkty cechują się wysoką efektywnością działania. Są wygodne, a przy tym proste w użyciu. W zależności od rodzaju produktu różnią się nieco właściwościami. Alficlean 1137/1 i Alficlean 152 odznaczają się bardzo dobrą wydajnością czyszczenia. Nadają się znakomicie do usuwania wosków, olejów, tłuszczów, ale też pozostałości po pastach do polerowania. Alficlean 1139/2, Alficlean 144 oraz Alficlean 160 natomiast szczególnie dobrze sprawdzają się stosowane w zanurzeniu, a kąpiele z owymi środkami cechują się długim okresem żywotności. Ponadto Alficlean 144 podczas przerw w produkcji, wytrąca na powierzchni tłuszcze i oleje, które należy z niej usunąć za pomocą systemu przelewowego, z kolei Alficlean 160 będzie idealny do czyszczenia przedmiotów polerowanych. Kolejny dostępny środek – Alficlean 154/4 to automatycznie dozowany płynny preparat, który przeznaczony jest przede wszystkim do takich linii zanurzeniowych, w których obrabiane elementy muszą przejść do kolejnego trawienia E6 bez stosowania wcześniej płukania pośredniego. Alficlean 156/1 nadaje się natomiast do używania w liniach natryskowych, a ze względu na odpowiednio opracowaną kombinację zawartych w składzie środków powierzchniowo-czynnych, wykazuje również szerokie spektrum zastosowania.

Stosowanie wysokojakościowych preparatów Alficlean umożliwia efektywne i kompleksowe odtłuszczenie powierzchni przed malowaniem. Warto pamiętać, że prawidłowe przygotowanie podłoża jest kluczowym i decydującym o efekcie finalnym etapem malowania proszkowego aluminium. Nieumiejętne pozbycie się tłustych osadów, zabrudzeń czy starych powłok sprawi, że nowa warstwa farby w niedługim czasie zacznie się łuszczyć lub odpadać.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.