Przygotowanie aluminium do malowania, lakierowania

Kompleksowe odtłuszczanie powierzchni przed malowaniem

Oferujemy profesjonalne środki chemiczne służące do skutecznego odtłuszczania przed malowaniem powierzchni aluminiowej. Zastosowanie odpowiedniego produktu gwarantuje lepsze wiązanie, ale też przyczepność kolejnych nakładanych powłok, takich jak środki do pasywacji czy chromianowania oraz farby i lakiery. Bogata gama wysokiej jakości artykułów gwarantuje, że każdy Klient znaleźć może w naszym asortymencie produkt dopasowany do swych potrzeb.
Czytaj więcej

Szeroki wybór produktów do odtłuszczania przed malowaniem

W aktualnej ofercie posiadamy siedem doskonałej jakości preparatów czyszczących, przygotowujących pod malowanie proszkowe aluminium i stopy aluminium. Zapewniają one skutecznie zmycie powierzchni oraz jej odtłuszczanie przed malowaniem. Usuwają różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym przede wszystkim zatłuszczenia, takie jak garbniki, oleje, pozostałości po woskach czy inne substancje, które mogłyby pogarszać przyczepność farby do podłoża. Działają bardzo precyzyjnie, efektywnie likwidując zanieczyszczenia nawet z niewielkich detali o różnych kształtach. Są ekonomiczne w stosowaniu. Nie zawierają boranów i innych silnie toksycznych, groźnych dla otoczenia substancji, a przy tym słabo się pienią oraz emulgują. Dzięki odpowiedniemu składowi nie stanowią zagrożenia dla środowiska (również jako ścieki), przez co w pełni spełniają wymagania Rozporządzenia Unii Europejskiej o detergentach. Ze względu na niską alkaliczność, nie działają agresywnie w istotny sposób na obrabiany materiał.

Wszystkie dostępne produkty cechują się wysoką efektywnością działania. Są wygodne, a przy tym proste w użyciu. W zależności od rodzaju produktu różnią się nieco właściwościami. Alficlean 1137/1 i Alficlean 152 odznaczają się bardzo dobrą wydajnością czyszczenia. Nadają się znakomicie do usuwania wosków, olejów, tłuszczów, ale też pozostałości po pastach do polerowania. Alficlean 1139/2, Alficlean 144 oraz Alficlean 160 natomiast szczególnie dobrze sprawdzają się stosowane w zanurzeniu, a kąpiele z owymi środkami cechują się długim okresem żywotności. Ponadto Alficlean 144 podczas przerw w produkcji, wytrąca na powierzchni tłuszcze i oleje, które należy z niej usunąć za pomocą systemu przelewowego, z kolei Alficlean 160 będzie idealny do czyszczenia przedmiotów polerowanych. Kolejny dostępny środek – Alficlean 154/4 to automatycznie dozowany płynny preparat, który przeznaczony jest przede wszystkim do takich linii zanurzeniowych, w których obrabiane elementy muszą przejść do kolejnego trawienia E6 bez stosowania wcześniej płukania pośredniego. Alficlean 156/1 nadaje się natomiast do używania w liniach natryskowych, a ze względu na odpowiednio opracowaną kombinację zawartych w składzie środków powierzchniowo-czynnych, wykazuje również szerokie spektrum zastosowania.

Stosowanie wysokojakościowych preparatów Alficlean umożliwia efektywne i kompleksowe odtłuszczenie powierzchni przed malowaniem. Warto pamiętać, że prawidłowe przygotowanie podłoża jest kluczowym i decydującym o efekcie finalnym etapem malowania proszkowego aluminium. Nieumiejętne pozbycie się tłustych osadów, zabrudzeń czy starych powłok sprawi, że nowa warstwa farby w niedługim czasie zacznie się łuszczyć lub odpadać.

Dlaczego odtłuszczanie powierzchni przed malowaniem jest ważne?

Samo zastosowanie nawet najlepszej jakości farby czy lakieru nie gwarantuje udanego zakończenia projektu i uzyskania zadowalających rezultatów. Na to, jak będzie prezentowała się odnowiona powierzchnia, w dużym stopniu wpływa jej odpowiednie przygotowanie chemiczne przed malowaniem. Jeśli farba zostanie nałożona na brudne, nieprzygotowane podłoże, to efekty mogą być opłakane – lakier zacznie łuszczyć się i schodzić, utworzą się pod nim pęcherzyki powietrza lub pojawi się rdza. Rezultatem są także niskie walory estetyczne powłoki.

Dlatego tak ważne jest prawidłowe wykonanie prac odtłuszczających. Profesjonalna chemia do odtłuszczania stali, metalu czy aluminium sprawia, że powierzchnia staje się chłonna, czysta i bardziej podatna na różnego rodzaju zabiegi. Odtłuszczanie powierzchni przed malowaniem jest szczególnie ważne w przypadku powtórnego malowania w miejscach, które zostały wcześniej źle polakierowane, pojawiły się na nich nierówności albo brud. Dzięki odtłuszczaniu powierzchni w miejscach, które zostaną później powtórnie pomalowane, można uniknąć różnych niekorzystnych skutków, np. powstawania tzw. kraterów.

Można więc stwierdzić, że połowa sukcesu w procesie malowania to właściwie dobrana odtłuszczająca chemia. Malowanie proszkowe wykonane na tak oczyszczonej powierzchni wyróżnia się większą trwałością. Jeżeli dobrze przygotujesz powierzchnię do malowania, to nałożona na nią farba nie odpadnie w krótkim czasie po nałożeniu, ale z łatwością zachowa swe właściwości i estetyczny, odświeżony wygląd na kilka kolejnych lat.

Chemia malowanie proszkowe – jakich preparatów użyć?

Prawidłowe przygotowanie chemiczne przed malowaniem wymaga zastosowania odpowiednich, specjalistycznych preparatów. Niestety, wiele osób wykorzystuje marnej jakości środki odtłuszczające bądź produkty, które tylko pozornie służą do czyszczenia. W efekcie na powierzchni pozostają tłuste plamy i zabrudzenia, co skutkuje złą przyczepnością farby i możliwością jej odpadnięcia. Przykładem jest tu benzyna ekstrakcyjna, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Według niektórych środek ten dobrze radzi sobie z odtłuszczaniem, ale wiele innych osób twierdzi, że pozostawia on na powierzchni matowe smugi albo właśnie tłuste plamy, co sprawia, że metal pod malowanie jest już zabrudzony. Ponadto nakładając rozpuszczalnik, należy robić to niezwykle starannie. Trzeba też mieć na uwadze, że środek ten błyskawicznie odparowuje, toteż konieczne jest bardzo szybkie spryskanie, a potem precyzyjnie wytarcie powierzchni. W innym przypadku zamiast usunąć, można rozetrzeć brud. Dlatego też lepszym wyborem jest specjalistyczna chemia. Malowanie proszkowe wykonane na powierzchni oczyszczonej takim środkiem będzie o wiele bardziej skuteczne i estetyczne.

Profesjonalna chemia odtłuszczająca Alficlean gwarantuje wysoką skuteczność w pozbywaniu się tłuszczów, olejów, wosków, pozostałości po pastach do polerowania oraz innych zanieczyszczeń. Nowoczesna chemia do odtłuszczania stali czy aluminium jest przy tym w pełni bezpieczna dla powierzchni, co wpływa na jej szerokie zastosowanie.

Chemia odtłuszczająca do różnych zastosowań

Ważnym aspektem w procesie odtłuszczania jest też dobór odpowiedniego preparatu. Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór produktów, dostosowanych do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń z wielu powierzchni. Chemia odtłuszczająca dopasowana do indywidualnych wymagań przyniesie najlepsze i długotrwałe efekty. Nasze produkty sprawdzają się zarówno w zastosowaniach biznesowych, jak też w przemyśle. Można nimi bez obaw pokrywać np. ramy rowerowe, elementy maszyn ogrodowych, rolniczych i budowlanych, przyczep, pojazdów, fragmentów konstrukcyjnych oraz wielu innych przedmiotów i urządzeń metalowych. Jeśli potrzebujesz odtłuścić aluminiowe elementy w przemyśle specjalistycznym, najlepiej skontaktuj się z nami. Jako eksperci pomożemy Ci w wyborze właściwego preparatu do czyszczenia. W taki sposób dobrana chemia do odtłuszczania stali idealnie spełni swą funkcję.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.