Skuteczne przygotowanie powierzchni metalu pod malowanie proszkowe

Oferujemy profesjonalne i skuteczne środki odtłuszczająco-trawione, służące do kompleksowego przygotowania powierzchni z aluminium lub jego stopów pod malowanie proszkowe. W zależności od rodzaju produktu mogą być również stosowane dla elementów ocynkowanych. Wieloletnie doświadczenie, liczne testy oraz badania  zaowocowały stworzeniem szerokiej gamy wysokiej jakości wyrobów.
Czytaj więcej

Profesjonalne preparaty czyszczące pod malowanie proszkowe

Nasz asortyment obejmuje aktualnie dwa środki alkaliczne: Alficlean 158 oraz Alfinal 275 + Alfisid 12, a także dziewięć produktów kwaśnych:
  • Alfideox 72 + Alfisid 14
  • Alfideox 72 + Alfisid 16/3
  • Alfideox 74 + Alfisid 14
  • Alfideox 74 + Alfisid 16/3
  • Alfideox 76 +Alfisid 14
  • Alfideox 76 + Alfisid 16/3
  • Alfideox 82/3 + Alfisid 14
  • Alfideox 83
  • Alfideox 101.
Skuteczność preparatów można optymalizować, dobierając odpowiedni stopień stężenia, czasu oraz temperatury procesu odtłuszczająco-trawiącego. W przypadku niektórych z nich, ich działanie czyszczące na powierzchniach ocynkowanych i stalowych można poprawić, stosując dodatkowe środki, tzw. wzmacniacze stopnia odtłuszczania lub alkaliczności. Działają one efektywnie nawet w niskich temperaturach. Dzięki zawartym w ich składach substancjom, do minimum zredukowano również możliwość tworzenia się narostów oraz zanieczyszczenia mikroflorą. Dostępne produkty kwaśne łączą w sobie wszystkie robocze procesy przygotowania danej powierzchni, takie jak trawienie, odtłuszczanie, odtlenianie i klarowanie. Dzięki czemu możliwe jest zredukowanie etapów przygotowania powierzchni tylko do jednego procesu roboczego (nie wliczając płukania).

W zależności od wersji produkty sprawdzą się szczególnie dobrze w konkretnych zastosowaniach. Przykładowo, środki Alfideox 72 + Alfisid 14 oraz Alfideox 72 + Alfisid 16/3 dzięki minimalnemu działaniu na podłoże, nadają się szczególnie dla wysokostopowych odlewów aluminiowych. Alfideox 83 działa natomiast skutecznie już w temperaturze pokojowej. Znakomicie sprawdza się jako przygotowanie powierzchni przed chromianowaniem oraz – ze względu na małe wytwarzanie piany – do przygotowywania towaru w koszach. Efektywnie i w krótkim czasie usuwa resztki tłuszczu, oleju czy tlenku z powierzchni metalowej. Alfideox 101 jest z kolei środkiem o bardzo dobrych właściwościach odtleniających, dzięki czemu nadaje się przede wszystkim do rozjaśniania trudnych do obróbki stopów aluminium. Jego specjalna receptura sprawia, że cały proces nie wymaga osobnego dozowania fluorków.

Oferowane produkty znajdą szerokie zastosowanie jako preparaty czyszczące pod malowanie elektroforetyczne w różnych branżach, maszynach i urządzeniach. W zależności od rodzaju produktu mogą być używane w metodzie zanurzeniowej lub natryskowej, a niektóre w obu przypadkach np. Alfideox 101. Zawarte w dostępnych produktach środki powierzchniowo-czynne ulegają w 60% rozkładowi biologicznemu, przez co spełniają surowe wymagania Rozporządzenia Unii Europejskiej o detergentach.

Dlaczego przygotowanie powierzchni metalu pod malowanie proszkowe jest ważne?

Powłoki proszkowe tworzą gładkie i estetyczne powierzchnie, jednakże poza ich dobrym wyglądem, istotna jest również skuteczna ochrona antykorozyjna oraz wytrzymałość. Te właściwości można uzyskać dzięki odpowiedniej obróbce elementów przed malowaniem proszkowym. Nawet najlepsze farby czy lakiery nie zdadzą bowiem egzaminu bez właściwego przygotowania podłoża. Zastosowanie specjalistycznych środków trawiąco-odtłuszczających marki Alufinish pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Są one szybkim, ale też ekonomicznym sposobem na oczyszczenie materiału, porównywalnym w rezultatach do tych osiąganych przez droższą lub zajmującą więcej czasu obróbkę strumieniowo-ścierną. Właściwe odtłuszczenie i wyczyszczenie powierzchni jest pierwszym, a przy tym niezwykle istotnym krokiem w kilkuetapowym procesie przygotowywania materiału pod malowanie, przed fosforanowaniem lub chromianowaniem. Prawidłowo wykonane usuwanie zanieczyszczeń wpływa na przyczepność farby, wygląd powłoki oraz jej odporność na czynniki atmosferyczne czy chemiczne.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.