Chromianowanie elementów wykonanych z aluminium to proces, który wymaga zastosowania najwyższej jakości preparatów. Tylko one są w stanie zagwarantować skuteczność i długotrwałość. W naszym asortymencie można znaleźć 4 rodzaje środków przeznaczonych do profesjonalnego chromianowania, a także pasywacji polimerowej. To wysokiej jakości produkty, które ułatwiają przeprowadzenie całego procesu.

Chromianowanie aluminium w praktyce

Preparaty z serii Alfipas i Alficoat mogą być stosowane do obróbki zarówno metodą zanurzeniową, jak i natryskową. Dzięki nim można zabezpieczyć powierzchnię na detalach aluminiowych za pomocą wytwarzania specjalnych powłok konwersyjnych. W ten sposób dane elementy zostają przystosowane do dalszej obróbki. Preparaty można więc wykorzystać jako np. obróbkę wstępną przed malowaniem proszkowym lub nakładania powłok lakierniczych.
Czytaj więcej

Zalety wynikające z chromianowania naszymi środkami

Do uzyskanych przez preparaty efektów należą:
  • zwiększenie odporności na korozję,
  • niewrażliwość na wysokie temperatury,
  • zmiana zabarwienia obrabianej powierzchni,
  • polepszenie przyczepności powłok malarskich,
  • zmniejszenie podatności na zabrudzenia elementów.
Te zalety sprawiają, że chromianowanie aluminium staje się znacznie przystępniejsze nawet dla mniej doświadczonego wykonawcy. Nasze preparaty są bardzo proste w użytkowaniu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Na dodatek można je wykorzystać nie tylko na samym aluminium, ale również na wszelkich jego stopach. Preparaty Alfipas potrafią zmienić barwę aluminium na wymagany kolor, przez co mogą zwiększyć walory estetyczne obrabianych podczas chromianowania detali. Oferujemy środki zabarwiające na kolor żółty (Alfipas 720, 725) oraz zielony (Alfipas 731). W przypadku preparatu o kodzie 725 można otrzymać – w zależności od warunków roboczych – kolory od jasnotęczowego po żółty mosiądz. Chromianowanie żółte opiera się na powłokach zawierających chrom 6+, z kolei zielone na powłokach z dodatkiem chromu 3+. Warto dodać, że Alfipas w wersji 720, 725 i 731 przydaje się także do chromianowania cynku i materiałów ocynkowanych. Ponadto model 731 oczyszcza ścieki i popłuczyny w wymiennikach jonów. Ta wszechstronność wynika z zastosowania autorskich technologii, opracowywanych w prowadzonym przez nas laboratorium. Wszystkie produkty są nieustannie rozwijane w celu zapewnienia klientom najlepszych i uniwersalnych produktów.

Wybór pomiędzy pasywacją a chromianowaniem aluminium

Szczególnej uwadze polecamy Alficoat. Służy on do stworzenia powłoki metodą chromianowania no-rinse. To innowacyjna technologia, łącząca w sobie zalety konwersyjnego przygotowania powierzchni oraz powłoki polimerowej. Posiada też znacznie szersze zastosowanie: nadaje się do użycia na wszystkich metalach, włącznie z aluminium, takich jak: stal, miedź czy żelazo. Pasywacja grubopowłokowa nadaje powierzchniom kolejne warstwy ochrony. Tradycyjne chromianowanie żółte może więc z powodzeniem zostać zastąpione nowoczesną pasywacją. Nasz preparat nie wymaga przy tym płukania. Przekłada się to na redukcję kosztów związanych z całym procesem. Zastosowanie środka Alficoat eliminuje konieczność wykorzystywania wody płuczącej z dodatkiem chromu.

Najlepsza cena chromianowania aluminium dzięki naszym produktom

Jesteśmy producentem prezentowanych tutaj preparatów. Dzięki temu zachowujemy pełną kontrolę nad kosztami produkcji i dystrybucją naszych produktów. Jeśli chodzi o chromianowanie aluminium cena preparatów jest wyjątkowo korzystna dla klientów. Zapewniamy dostęp do wysokiej jakości produktów, które są jednocześnie ekonomicznym rozwiązaniem. Nasze działania w tym celu zostały potwierdzone przez przyznany firmie certyfikat EN ISO 9001. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych preparatów. Służymy także profesjonalnym doradztwem technicznym w zakresie chromianowania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, podczas którego nasi specjaliści przygotują wycenę zlecenia oraz pomogą w rozwiązywaniu problemów.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.