Trawienie stali kwasem solnym

Trawienie jest obecnie najpopularniejszą metodą eliminacji wtrąceń żelaza oraz tlenków, zwłaszcza podczas przygotowywania powierzchni ocynkowanych. Wystarczy do tego zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, ponieważ nie wszystkie nadają się do trawienia stali kwasem solnym w ten sam sposób. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań dostarczanych przez zaufanych producentów.
Czytaj więcej

Bezpieczne i skuteczne trawienie stali kwasem solnym

Przeznaczone do obróbki aluminium środki odtłuszczająco-trawiące muszą wykazywać się właściwymi parametrami. Tylko w ten sposób będą w stanie wchłaniać tłuszcz na odpowiednim poziomie, a nawet przedłużać żywotność elementów metalowych. Pod tym kątem ważne jest dostosowanie preparatów do europejskich norm. Nasz asortyment obejmuje produkty spełniające wszelkie wymagania, a w wielu kwestiach nawet je przewyższające. Przede wszystkim są one całkowicie bezpieczne dla materiału – nie powodują uszkodzeń i przygotowują powierzchnię pod dalszą obróbkę.

Skuteczność naszych preparatów potwierdziliśmy wieloma szczegółowymi badaniami. Wyniki dają gwarancję, że trawienie stali przy pomocy kwasu solnego pozwala uzyskać optymalne podłoże. Część środków chemicznych można zastosować nawet w temperaturze pokojowej. To czyni nasze rozwiązania bardzo wszechstronnymi. Kolejnym istotnym atutem jest bardzo krótki czas usuwania zanieczyszczeń z powierzchni metalu.

Preparaty pomocne przy trawieniu stali kwasem solnym

Na nasz asortyment składa się aż 9 preparatów o przeznaczeniu odtłuszczająco-trawiącym. Każdy z nich nadaje się do zastosowania w odmiennych warunkach. Dzięki bogatej ofercie klienci mogą wybierać pomiędzy produktami dostosowanymi do konkretnych potrzeb. Trawienie aluminium kwasem solnym może odbywać się zarówno metodą zanurzeniową, jak i natryskową. Niektóre preparaty pozwalają także na obróbkę detali ocynkowanych – przy spełnieniu odpowiednich warunków.

Połączenie preparatów Alfideox z Alfisid znacząco skraca czas potrzebny do obróbki wstępnej. Wystarczy jedna operacja (wraz z płukaniem), aby przygotować powierzchnię aluminium do dalszej pracy. Zastosowanie obu komponentów daje najlepsze efekty. W ofercie posiadamy jednak również samodzielne, wydajne środki chemiczne Alfideox do trawienia metali.

Zainteresowanych naszymi preparatami do trawienia stali kwasem solnym zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Pomożemy w wyborze najlepiej sprawdzającego się w danym przypadku produktu. Odpowiemy też na wszelkie pytania odnośnie do asortymentu. Zapraszamy do współpracy.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.