Trawienie stali kwasem solnym

Trawienie jest obecnie najpopularniejszą metodą eliminacji wtrąceń żelaza oraz tlenków, zwłaszcza podczas przygotowywania powierzchni ocynkowanych. Wystarczy do tego zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, ponieważ nie wszystkie nadają się do trawienia stali kwasem solnym w ten sam sposób. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań dostarczanych przez zaufanych producentów.
Czytaj więcej

Bezpieczne i skuteczne trawienie stali kwasem solnym

Przeznaczone do obróbki aluminium środki odtłuszczająco-trawiące muszą wykazywać się właściwymi parametrami. Tylko w ten sposób będą w stanie wchłaniać tłuszcz na odpowiednim poziomie, a nawet przedłużać żywotność elementów metalowych. Pod tym kątem ważne jest dostosowanie preparatów do europejskich norm. Nasz asortyment obejmuje produkty spełniające wszelkie wymagania, a w wielu kwestiach nawet je przewyższające. Przede wszystkim są one całkowicie bezpieczne dla materiału – nie powodują uszkodzeń i przygotowują powierzchnię pod dalszą obróbkę.

Skuteczność naszych preparatów potwierdziliśmy wieloma szczegółowymi badaniami. Wyniki dają gwarancję, że trawienie stali przy pomocy kwasu solnego pozwala uzyskać optymalne podłoże. Część środków chemicznych można zastosować nawet w temperaturze pokojowej. To czyni nasze rozwiązania bardzo wszechstronnymi. Kolejnym istotnym atutem jest bardzo krótki czas usuwania zanieczyszczeń z powierzchni metalu.

Preparaty pomocne przy trawieniu stali kwasem solnym

Na nasz asortyment składa się aż 9 preparatów o przeznaczeniu odtłuszczająco-trawiącym. Każdy z nich nadaje się do zastosowania w odmiennych warunkach. Dzięki bogatej ofercie klienci mogą wybierać pomiędzy produktami dostosowanymi do konkretnych potrzeb. Trawienie aluminium kwasem solnym może odbywać się zarówno metodą zanurzeniową, jak i natryskową. Niektóre preparaty pozwalają także na obróbkę detali ocynkowanych – przy spełnieniu odpowiednich warunków.

Połączenie preparatów Alfideox z Alfisid znacząco skraca czas potrzebny do obróbki wstępnej. Wystarczy jedna operacja (wraz z płukaniem), aby przygotować powierzchnię aluminium do dalszej pracy. Zastosowanie obu komponentów daje najlepsze efekty. W ofercie posiadamy jednak również samodzielne, wydajne środki chemiczne Alfideox do trawienia metali.

Zainteresowanych naszymi preparatami do trawienia stali kwasem solnym zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Pomożemy w wyborze najlepiej sprawdzającego się w danym przypadku produktu. Odpowiemy też na wszelkie pytania odnośnie do asortymentu. Zapraszamy do współpracy.

Jaki środek do trawienia i odtłuszczania stali wybrać?

Preparatem, który łączy w sobie wszystkie kluczowe procesy robocze, takie jak trawienie stali oraz jej odtłuszczanie jest m.in. Alfideox 72 + Alfisid 14. Połączenie aktywnych składników czyni ten emulgujący środek stworzony na bazie kwasu fosforowego odpowiednim do kompleksowej obróbki chemicznej aluminium, jego stopów, a także niektórych elementów ocynkowanych. Produkt skutecznie odtłuszcza powierzchnię stali nierdzewnej, a jako preparat o niskopiennym charakterze sprawdzi się przede wszystkim przy metodzie natryskowej.

Jaki preparat umożliwia trawienie chemiczne wysokostopowych stopów aluminium?

Ze względu na bardzo niewielki wpływ na podłoże, do trawienia, ale także odtłuszczania, klarowania oraz odtleniania stali nierdzewnych, elementów ocynkowanych, a także stopów aluminium, polecamy Alfideox 72 + Alfisid 16/3. Dzięki kombinacji środków powierzchniowo-czynnych, ten rekomendowany do trawienia stali metodą zanurzeniową preparat, skutecznie wchłania tłuszcze, jednocześnie zapewniając wydłużoną żywotność całego procesu kąpieli. Zawarte w nim substancje aktywne w 60% ulegają rozkładowi, dzięki czemu produkt spełnia wymogi unijne dotyczące detergentów.

Co wybrać do obróbki metodą natryskową?

Metoda trawienia natryskowego, obok kąpieli zanurzeniowych, należy do najczęściej wybieranych sposobów eliminowania wtrąceń oraz tlenków żelaza. Wśród wielu produktów umożliwiających ten proces, na uwagę zasługuje Alfideox 74 + Alfisid 14, który podobnie jak wiele pozostałych produktów z tej serii, łączy w sobie wszystkie kluczowe elementy kwaśnej obróbki – łącznie z płukaniem. Środek czyszczący o charakterze słabo emulgującym zawiera fluorki i nadaje się do wstępnej obróbki aluminium oraz jego stopów.

Który środek łączy właściwości wszystkich procesów?

Skuteczne trawienie i pasywacja stali to czynności wymagające odpowiedniego przygotowania materiału. Polecanym preparatem do wstępnej obróbki m.in. detali ocynkowanych oraz stopów aluminiowych jest Alfideox 74 + Alfisid 16/3. Ten specjalistyczny środek umożliwia wstępne przygotowanie powierzchni, łącząc w sobie właściwości:
  • odtłuszczające,
  • odtleniające,
  • klarujące.
Dzięki temu skuteczne trawienie chemiczne sprowadza się do zastosowania jednego preparatu, co w istotny sposób zwiększa efektywność całej obróbki metodą zanurzeniową, znacznie zmniejszając poziom zanieczyszczenia środowiska.

Jak dokładnie oczyścić i aktywować powierzchnię stali przed dalszą obróbką?

Mając do wykonania takie procesy jak trawienie i pasywacja stali, należy zadbać o wcześniejsze, dokładne oczyszczenie powierzchni oraz jej aktywowanie przed dalszymi czynnościami. Odpowiednim do tego preparatem jest Alfideox 76 + Alfisid 14, przeznaczony do obróbki stopów aluminiowych, a także, warunkowo, elementów ocynkowanych. Ze względu na słabo pieniący typ detergentu, jest on szczególnie rekomendowany do stosowania na liniach natryskowych.

Który produkt umożliwia trawienie stali metodą zanurzeniową?

Obok obróbki z wykorzystaniem linii natryskowych, często wybieraną techniką trawienia chemicznego jest kąpiel zanurzeniowa. W metodzie tej elementy stalowe zanurzane są w wannie z detergentem. Czas zanurzenia uzależniony jest od kilku czynników, m.in. stopnia zanieczyszczenia kąpieli. Preparatem, który w szczególności polecamy do metody zanurzeniowej, jest Alfideox 76 + Alfisid 16/3, stanowiący kombinację środków powierzchniowo-czynnych, pozwalających na skuteczne oczyszczanie i aktywację metalu.

Czym trawić aluminium, jego stopy oraz elementy ocynkowane?

Preparatem, umożliwiającym efektywne, bezpieczne i wydajne trawienie stali stopów aluminium oraz detali w ocynku, jest Alfideox 82/3 + Alfisid 14. To kolejny z dostępnych w naszej ofercie, słabo emulgujących preparatów czyszczących, wzbogaconych we fluorki. Jego użycie nie tylko umożliwia skuteczne trawienie, ale także pozwala zredukować obróbkę wstępną do jednej operacji, dzięki właściwościom odtłuszczającym i odtleniającym.

Który środek zadziała już w temperaturze pokojowej?

Środkiem, który umożliwia jednoczesne trawienie chemiczne oraz aktywację metali przed dalszą obróbką a przy tym wykazuje skuteczność już w temperaturze pokojowej, jest Alfideox 83. To specjalny, bogaty we fluorki preparat odtłuszczająco-trawiący. Jego dodatkową zaletą jest niewielka ilość wytwarzającej się piany, co czyni Alfideox 83 preparatem odpowiednim do przygotowywania materiału w koszach.

Co można stosować jednocześnie do metody natryskowej i zanurzeniowej?

W przypadku wykorzystywania w swoim zakładzie zarówno metody kąpieli zanurzeniowej jak i linii natryskowych polecamy użycie preparatu Alfideox 101. Jego podstawowe zalety, takie jak wysoka wydajność, kwasowość oraz zawartość fluorków, czynią go uniwersalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw wykonujących trawienie i pasywację stali nierdzewnych. Warunkowo można używać go również przy obróbce detali ocynkowanych. Jednocześnie Alfideox 101 jest bardzo skutecznym odtleniaczem, odpowiednim do rozjaśniania trudnych w obróbce stopów aluminiowych.
Korzystając ze strony alufinish.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.